• Facebook - White Circle

Kontakt

Tel: 42 6143167

Email: lotuszyn3@wp.pl

Adres

ul. Żeromskiego 31

95-080 Tuszyn

 

System pracy zdalnej - Ważne!

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tuszynie w dniach 16-25 marca 2020 r. nauczyciele w godzinach 8 - 12, od poniedziałku do piątku będą utrzymywać stały kontakt z uczniami i ich rodzicami poprzez e-dziennik, stronę internetową (zakładka "Dla ucznia") lub inny wybrany sposób.

Treść Zarządzeniem Nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tuszynie znajdziesz klikając w poniższy przycisk...

Od  16 - 25 marca 2020 r. szkoła jest zamknięta.

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

w związku z decyzją MEN w dniach 12-13 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczne w szkole nie będą się odbywać.

Od  16 marca do 25 marca 2020 r. szkoła jest zamknięta.

 

Więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy przycisk...

Drzwi otwarte w naszym liceum

Zapraszamy na drzwi otwarte w Liceum Ogólnokształcącym w Tuszynie, w dniu 17 kwietnia 2020 r. o godzinie 17.00.

Będziecie mogli poznać szkołę, porozmawiać z nauczycielami i uczniami naszego liceum!

Walentynki 2020

Z okazji Walentynek nasze klasy przygotowały okolicznościowe gazetki. Zawisły na szkolnych korytarzach. Pomysłowość młodzieży w ich wykonaniu pozytywnie zaskoczyła pomysłodawców tej inicjatywy, czyli Samorząd Uczniowski.

Dodatkowo w tym szczególnym dniu każdy mógł wykonać zdjęcie w śmiesznej fotobudce oraz wrzucić walentynkę do specjalnej skrzynki.

Uwaga! Konkurs "Bezpieczny Internet"

Szkolny konkurs informatyczno-plastyczny
„Bezpieczny Internet”

Temat prac: Przedstawienie zagrożeń występujących w Internecie i sposobów bezpiecznego korzystania z sieci.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I – III.

Praca konkursowa powinna być wykonana
w formacie A4 lub A3
z wykorzystaniem dowolnych materiałów i dowolną techniką plastyczną
lub w dowolnym edytorze grafiki.

Prace konkursowe należy dostarczyć do
pani Małgorzaty Człapa – pracownia informatyczna,
w terminie do 28 lutego 2020 r. do godz. 12.00.

TRZY PIERWSZE MIEJSCA OTRZYMAJĄ
DYPLOMY I NAGRODY!!!

Wycieczki kształcą! Warszawa 2020

10 lutego 2020 r. nasza młodzież, pod opieką Pana Dyrektora Grzegorza Płachty i dr Piotra Ossowskiego, miała doskonałą okazję poznać, jak funkcjonuje polski parlament. Zwiedzanie Sejmu RP było wspaniałą lekcją wiedzy o społeczeństwie. Poruszone zostały takie zagadnienia jak wybory, funkcje kreacyjna, kontrola, legislacyjna oraz zasady działania organów władzy ustawodawczej. Możność spojrzenia z bliska, na sali plenarnej, pozwoliła uzmysłowić jak tworzy się prawo w Polsce.

Kolejnym punktem na trasie było Muzeum Żydów Polskich Polin. Tam, oprowadzani przez przewodników, nasza młodzież poznała dzieje naszych współziomków, żydowskiego pochodzenia. To interesująca lekcja o ponad tysiącletnim współistnienie.

Nie obyło się też bez spaceru po warszawskiej Starówce. Zadowoleni wróciliśmy do domu i jedynie żałowaliśmy, że czas tak szybko zleciał. Aż chce się więcej takich lekcji w terenie 

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego 2020 r. obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”, który poświęcony jest  bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. 

 

Nasza szkoła również włączyła się do tej ogólnoświatowej akcji w celu podwyższenia  poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W klasach pierwszych na lekcjach informatyki przeprowadzono pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą w/w tematyce.

W liceum został zorganizowany międzyklasowy konkurs informatyczno-plastyczny promujący zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.

Więcej o Akcji możesz się dowiedzieć klikając w poniższy przycisk...

Studniówka 2020

Ach, co to był za bal! Jak trudno nam uwierzyć, że te trzy lata szybko zleciały. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności i wierzymy, że bal studniówkowy będziecie mile wspominać!

Świąteczny czas w naszym liceum

Świąteczny czas zawitał do naszego liceum. Po raz ostatni w tym roku kalendarzowym spotkała się cała społeczność szkolna. Zamiast jednak przynieść przybory do nauki, zeszyty i podręczniki, w pracowniach klasowych pojawiły się przepyszne potrawy zgodne z wigilijną tradycją. Nie zabrakło prezentów, którymi młodzież chętnie się obdarowywała.

Nim to nastąpiło, w bożonarodzeniową atmosferę wprowadziły nas Jasełka przygotowane przez p. prof. Ewelinę Ogrodnik, za co pozostajemy niezmiernie wdzięczni, zwłaszcza za przypomnienie o najważniejszej istocie tych świąt. Dyrektor szkoły – p. Grzegorz Płachta życzył wszystkim radosnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze, udanej zabawy sylwestrowej oraz pomyślności w nadchodzącym roku 2020.

Dziękujemy również rodzicom naszych uczennic i uczniów, którzy byli dziś z nami.

Tajemnica Bożego Narodzenia
niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością,
a blaskiem swym niech oświeca
wszystkie dni nadchodzącego Nowego Roku.

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym

Nowym 2020 Roku
s k ł a d a
Społeczność Liceum Ogólnokształcącego
im. Jana Pawła II w Tuszynie 

Bezpieczeństwo najważniejsze - prelekcja z udziałem Straży Pożarnej

W dniu 13 grudnia 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji poprowadzonej przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszynie.

Głównym celem spotkania było uświadomienie zagrożeń, jakie niesie tlenek węgla i sposobu ustrzeżenia się przed tym niebezpiecznym związkiem chemicznym. Pogadanka poświęcona była zasadom bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju urządzeń grzewczych oraz stosowaniu odpowiedniej wentylacji w domach i mieszkaniach w celu zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom.

Uczniom przybliżono zagadnienie dotyczące czadu, wskazano zagrożenia jakie niesie oraz objawy zatrucia nim. Podjęto również temat telefonów alarmowych oraz udzielania pierwszej pomocy w przypadku zatrucia. 

Otrzęsiny klas pierwszych 2019/2020

Taki to już zwyczaj w naszej szkole, że wraz z przełomem listopada i grudnia odbywają się otrzęsiny klas pierwszych. Starszaki, choć jeszcze nie te maturalne, bo z drugiej klasy przygotowały szereg zadań dla nowych koleżanek i kolegów. Mieli bowiem albo zaśpiewać, przygotować potrawę dla wychowawcy (i dyrektora), uczestniczyć w biegu w workach, przenieść jajko, aby nie spadło, a nawet wydmuchać mąkę czy wykazać się zdolnościami artystycznymi. Nie zabrakło też quizu wiedzy o naszej szkole. Pierwszaki dzielnie poradziły sobie z zadaniami, nieźle przy tym bawiąc się. Śmiechom nie było końca. I o to chodziło!

Konferencja OSERegio

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) to szybki, bezpieczny i bezpłatny internet w każdej szkole, również w naszej. Program został stworzony przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. 

29 listopada 2019 r. w Łodzi nasze liceum wzięło udział w Konferencji OSERegio. Podczas spotkania odbyła się debata panelowa z udziałem Ministra Cyfryzacji, Kuratora Oświaty, przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej. Odbyły się także warsztaty dotyczące nowych trendów i wyzwań w kontekście bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online, myślenia programistycznego oraz konsultacje ze specjalistami NASK w zakresie m. in. mLegitymacji, Profilu Zaufanego. Szkołę reprezentowała pani Małgorzata Człapa - nauczyciel informatyki.

Aby dowiedzieć się więcej o programie kliknij w poniższy przycisk...

Niezapomniana lekcja historii - Muzeum KL Auschwitz Birkenau

Są takie miejsca na mapie, które zostały mocno naznaczone przez historię. Są i zabytki, które przypominają o tragicznych dziejach ludzkości, stanowiąc przestrogę dla następnych pokoleń. Są i symbole, które swoim istnieniem oddają głos świadkom przeszłości, w tym i ofiarom zbrodniczych systemów.

W dniu 27 listopada 2019 r. nasza społeczność szkolna uczestniczyła w szczególnej lekcji historii. Wraz z opiekunami – p. prof. E. Ogrodnik i p. prof. P. Ossowskim udała się do Muzeum KL Auschwitz Birkenau, obozu zagłady, w którym śmierć poniosło ponad milion sto tysięcy ludzi, których jedyną winą było to, że byli innego wyznania, narodowości, mający odmienne poglądy na kwestie polityczne i społeczne. Obecność w tym miejscu to jedynie próba zrozumienia tego, czym była nienawiść do drugiego człowieka, czym było to miejsce. Choć to trudne, to należy pamiętać, że „ludzie ludziom zgotowali ten los”.

eDziennik już działa!

Informujemy, że w naszej szkole uruchomiony został dziennik elektroniczny. Adres strony:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/tuszyn/

 

INSTRUKCJA REJESTRACJI:

Zakładanie konta podczas pierwszego logowania do systemu UONET+:
 

Aby się zalogować możesz skorzystać z poniższej instrukcji:

1) Uruchom przeglądarkę stron internetowych: Firefox, Opera, Chrome lub inną.

2) W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: uonetplus.vulcan.net.pl/tuszyn 

3) Wyświetli się strona logowania do systemu, kliknij przycisk ZALOGUJ SIĘ,

4) W oknie logowania kliknij odnośnik ZAŁÓŻ KONTO,

5) W oknie Tworzenie konta wpisz swój adres e-mail (ten sam, który został wcześniej przekazany wychowawcy), zaznacz opcję Nie jestem robotem, a następnie kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

6) Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności (np. przepisz kod z obrazka) i kliknij przycisk Zweryfikuj

7) Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej, odbierz wiadomość, przeczytaj ją i kliknij odnośnik do strony, na której będziesz mógł wprowadzić swoje hasło.

8) Jeśli wiadomości nie ma w głównym folderze skrzynki odbiorczej, przejrzyj inne jej foldery np. Spam

9) W oknie Aktywacja konta w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadź swoje hasło, stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

10) Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

 

Przeglądanie e-dziennika:

1)  Otworzyć dowolną przeglądarkę internetową: Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, Safari lub inną.

2)  Na pasku adresu wpisać uonetplus.vulcan.net.pl/tuszyn  

3)  Kliknąć w przycisk „ZALOGUJ SIĘ”

4)  W oknie logowania wpisać swój login (e-mail) i utworzone hasło.

5)  Kliknąć w przycisk „ZALOGUJ SIĘ”

6)  Zostaniesz przekierowany na swoją stronę startową, która zawiera komplet informacji dedykowanych dla Ciebie. Ze strony startowej możesz przejść do witryny ucznia i rodzica

7)  Jeśli zapomnisz hasło, to na stronie logowania do systemu skorzystaj z odsyłacza Przywróć dostęp w celu utworzenia nowego hasła (konieczne jest wówczas przeprowadzenie podobnej procedury jak podczas zakładania konta).

Mistrzostwa w naszej szkole!

W czwartek 05.11.2019 roku odbyły się w naszej szkole mistrzostwa w piłce nożnej chłopców. W turnieju wzięły udział reprezentacje wszystkich klas. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Po zaciętych meczach najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy II, która pokonała kolejno: kl. I PG 1:0, kl. I SP 3:1, kl. III 2:1. Zwycięska drużyna grała w składzie: Hoft Kacper, Maślankiewicz Bartosz, Podmajstrzy Kacper, Samiec Mateusz, Sztandor Kacper. Gratulacje dla mistrzów!

Całodobowa bezpłatna infolinia dla młodzieży

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży. Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Tradycji Niepodległościowych oraz do Teatru Powszechnego w Łodzi

19 października 2019 r. - To był dobrze spędzony dzień przez uczennice i uczniów klas ISP i II. Wpierw na warsztatach w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, a potem śmiejąc się do rozpuku z komedii w Teatrze Powszechnym.

O potrzebie poznawania przeszłości nie trzeba nikogo przekonywać. Są różne drogi dotarcia do młodego pokolenia, któremu należy się wiedza jak to kiedyś było. Nic więc dziwnego, że formuła warsztatów, swoistej interakcji między muzealnikami a odwiedzającymi, stała się interesującą podróżą do nie tak odległej historii. Pierwszej z grup została przybliżona sytuacja w PRL w latach 80. XX wieku, od czasów powstania NSZZ „Solidarności” po wybory kontraktowe w 1989 r. Zajęcia te wiązały się z realizacją projektu edukacyjnego organizowanego przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w związku z promocją książki Joanny Papuzińskiej „Zbuntowane słowa”. Druga zaś grupa realizowała warsztaty „znajdź artefakt”, czyli wcieliła się w historycznych detektywów przemierzających przez XIX i XX wiek, zwłaszcza w aspekcie łódzkim. Nie zabrakło przy tym zwiedzania stałej części wystawy Muzeum, poświęconej więzieniu przy ul. Gdańskiej.

Wspólnie już nasi uczennice i uczniowie wraz z opiekunami p. prof. Joanną Gonicką i p. prof. Piotrem Ossowskim obejrzeli spektakl w Teatrze Powszechnym „Mayday 2”, który wprawił ich w dobry nastrój. Fenomenalne historia perypetii Johna Smitha, mającego dwie żony, które ponoć się miały nie znać… W dobrych więc humorach wróciliśmy do szkoły.

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym liceum miała miejsce 14 listopada. Młodzież z klasy 1 po szkole podstawowej pod czujnym okiem p. prof. Joanny Gonickiej przygotowała fantastyczne i wartościowe przedstawienie, w którym przybliżono trudne dzieje naszych rodaków w czasie zaborów oraz ukazano radość z odzyskania upragnionej wolności 11 listopada 1918 r. Społeczność szkolna pozostała pod niemałym wrażeniem, a niejednej osobie łza w oko zakręciła się, gdy w jednej ze scen ukazano symboliczne rozdzieranie Polski.

O godzinie 11:11 stanęliśmy do hymnu!

Nasze liceum przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, zorganizowanej pod auspicjami MEN. Młodzież, nauczyciele oraz pracownicy administracji po raz kolejny wykazali się znajomością wszystkich zwrotek hymnu. W piątek 08 listopada, dokładnie o godzinie 11:11 stanęliśmy do Hymnu Polski.

Pamiętaliśmy! Wszystkich Świętych

W związku ze zbliżającymi się świętami – Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (Zaduszkami), delegacja społeczności szkolnej w składzie Mikołaj Walas, Małgorzata Walas, Bartosz Holka i Jakub Kosmala wraz z prof. Piotrem Ossowskim udała się na groby zasłużonych dla naszej małej ojczyzny. Zapaliliśmy znicze między innymi na mogiłach księży proboszczów – Stanisława Wieteski i Wojciecha Charuby, polityków Aleksandra Zwierzyńskiego i Józefa Domowicza, polskich żołnierzy poległych w walce o niepodległość (na cmentarzu parafialnym, w lesie Garbowskim, rezerwacie Molenda) oraz ofiar zbrodni hitlerowskich (na cmentarzu parafialnym, przy pomniku w Zofiówce, lesie rzgowskim/Babichach). Nie zapomnieliśmy o mieszkańcach wyznania ewangelicko-augsburskiego i ich cmentarzach przy ul. Poprzecznej i Zofiówce.

Noc filmowa w naszej szkole

Z 25 na 26 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole po raz kolejny noc filmowa. W porównaniu z poprzednimi edycjami program atrakcji został rozszerzony o pokój gier playstation oraz gier planszowych obok takich stałych punktów jak sportowe rozgrywki na hali i szkolne kino. Jako że z roku na roku liczba uczestników rośnie, możemy się pochwalić, że w tegorocznej nocy wzięło udział ponad 40 osób (prawie połowa stanu ilościowego naszej szkolnej społeczności). Atmosfera była znakomita i tylko żal, że noc trwała tak krótko.

Konkurs "I kto to mówi?"

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych została zorganizowana druga edycja wewnątrzszkolnego konkursu "I kto to mówi?". Nasza dzielna młodzież zmierzyła się z próbą odgadnięcia tytułów i autorów dzieł na podstawie fragmentów i cytatów. Pierwsze miejsce zajął Jan Skrobek z Klasa IPG, drugie Arkadiusz Pellowski-Zawistowski z IPG, a trzecie Patryk Jarczyński i Mateusz Samiec z klasy drugiej. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Szczygielska z klasy drugiej. Wszystkim laureatom gratulujemy!

CoodWeek 2019 - uczyliśmy się programowania wspólnie z uczniami z całej Europy!

W dniach 5-20 października 2019 r. klasy I na lekcjach informatyki uczyli się algorytmiki i programowania wspólnie z innymi uczniami z całej Europy i nie tylko…

CodeWeek to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Rekord Guinessa znów pobity!

Udało się! 16 października wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia Rekordu Pierwszej Pomocy, pod auspicjami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanym na terenie naszej gminy przez Ochotniczą Straż Pożarną w Tuszynie. Licealistki i licealiści udowodnili, że potrafią odpowiedzialnie podejść do tematu udzielania pierwszej pomocy. Mimo dużej publiki odważnie ćwiczyli na fantomie.

W całej Polsce w Rekordzie w Pierwszej Pomocy wzięło udział aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach!

Z wyniku cieszymy się tym bardziej, ponieważ Program pozwala ratować życie nie tylko w Polsce, ale i na świecie!

1 / 4

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now