• Facebook - White Circle

Kontakt

Tel: 42 6143167

Email: lotuszyn3@wp.pl

Adres

ul. Żeromskiego 31

95-080 Tuszyn

 

Tajemnica Bożego Narodzenia
niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością,
a blaskiem swym niech oświeca
wszystkie dni nadchodzącego Nowego Roku.

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym

Nowym 2020 Roku
s k ł a d a
Społeczność Liceum Ogólnokształcącego
im. Jana Pawła II w Tuszynie 

eDziennik już działa!

Informujemy, że w naszej szkole uruchomiony został dziennik elektroniczny. Adres strony:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/tuszyn/

 

INSTRUKCJA REJESTRACJI:

Zakładanie konta podczas pierwszego logowania do systemu UONET+:
 

Aby się zalogować możesz skorzystać z poniższej instrukcji:

1) Uruchom przeglądarkę stron internetowych: Firefox, Opera, Chrome lub inną.

2) W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: uonetplus.vulcan.net.pl/tuszyn 

3) Wyświetli się strona logowania do systemu, kliknij przycisk ZALOGUJ SIĘ,

4) W oknie logowania kliknij odnośnik ZAŁÓŻ KONTO,

5) W oknie Tworzenie konta wpisz swój adres e-mail (ten sam, który został wcześniej przekazany wychowawcy), zaznacz opcję Nie jestem robotem, a następnie kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

6) Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności (np. przepisz kod z obrazka) i kliknij przycisk Zweryfikuj

7) Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej, odbierz wiadomość, przeczytaj ją i kliknij odnośnik do strony, na której będziesz mógł wprowadzić swoje hasło.

8) Jeśli wiadomości nie ma w głównym folderze skrzynki odbiorczej, przejrzyj inne jej foldery np. Spam

9) W oknie Aktywacja konta w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadź swoje hasło, stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

10) Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

 

Przeglądanie e-dziennika:

1)  Otworzyć dowolną przeglądarkę internetową: Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, Safari lub inną.

2)  Na pasku adresu wpisać uonetplus.vulcan.net.pl/tuszyn  

3)  Kliknąć w przycisk „ZALOGUJ SIĘ”

4)  W oknie logowania wpisać swój login (e-mail) i utworzone hasło.

5)  Kliknąć w przycisk „ZALOGUJ SIĘ”

6)  Zostaniesz przekierowany na swoją stronę startową, która zawiera komplet informacji dedykowanych dla Ciebie. Ze strony startowej możesz przejść do witryny ucznia i rodzica

7)  Jeśli zapomnisz hasło, to na stronie logowania do systemu skorzystaj z odsyłacza Przywróć dostęp w celu utworzenia nowego hasła (konieczne jest wówczas przeprowadzenie podobnej procedury jak podczas zakładania konta).

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym liceum miała miejsce dziś. Młodzież z klasy 1 po szkole podstawowej pod czujnym okiem p. prof. Joanny Gonickiej przygotowała fantastyczne i wartościowe przedstawienie, w którym przybliżono trudne dzieje naszych rodaków w czasie zaborów oraz ukazano radość z odzyskania upragnionej wolności 11 listopada 1918 r. Społeczność szkolna pozostała pod niemałym wrażeniem, a niejednej osobie łza w oko zakręciła się, gdy w jednej ze scen ukazano symboliczne rozdzieranie Polski.

O godzinie 11:11 stanęliśmy do hymnu!

Nasze liceum przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, zorganizowanej pod auspicjami MEN. Młodzież, nauczyciele oraz pracownicy administracji po raz kolejny wykazali się znajomością wszystkich zwrotek hymnu. W piątek 08 listopada, dokładnie o godzinie 11:11 stanęliśmy do Hymnu Polski.

Pamiętaliśmy! Wszystkich Świętych

W związku ze zbliżającymi się świętami – Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (Zaduszkami), delegacja społeczności szkolnej w składzie Mikołaj Walas, Małgorzata Walas, Bartosz Holka i Jakub Kosmala wraz z prof. Piotrem Ossowskim udała się na groby zasłużonych dla naszej małej ojczyzny. Zapaliliśmy znicze między innymi na mogiłach księży proboszczów – Stanisława Wieteski i Wojciecha Charuby, polityków Aleksandra Zwierzyńskiego i Józefa Domowicza, polskich żołnierzy poległych w walce o niepodległość (na cmentarzu parafialnym, w lesie Garbowskim, rezerwacie Molenda) oraz ofiar zbrodni hitlerowskich (na cmentarzu parafialnym, przy pomniku w Zofiówce, lesie rzgowskim/Babichach). Nie zapomnieliśmy o mieszkańcach wyznania ewangelicko-augsburskiego i ich cmentarzach przy ul. Poprzecznej i Zofiówce.

Noc filmowa w naszej szkole

Z 25 na 26 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole po raz kolejny noc filmowa. W porównaniu z poprzednimi edycjami program atrakcji został rozszerzony o pokój gier playstation oraz gier planszowych obok takich stałych punktów jak sportowe rozgrywki na hali i szkolne kino. Jako że z roku na roku liczba uczestników rośnie, możemy się pochwalić, że w tegorocznej nocy wzięło udział ponad 40 osób (prawie połowa stanu ilościowego naszej szkolnej społeczności). Atmosfera była znakomita i tylko żal, że noc trwała tak krótko.

CoodWeek 2019 - uczyliśmy się programować wspólniez uczniami z całej Europy.

W dniach 5-20 października 2019 r. klasy I na lekcjach informatyki uczyli się algorytmiki i programowania wspólnie z innymi uczniami z całej Europy i nie tylko…

CodeWeek to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Rekord Guinessa znów pobity!

Udało się! 16 października wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia Rekordu Pierwszej Pomocy, pod auspicjami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanym na terenie naszej gminy przez Ochotniczą Straż Pożarną w Tuszynie. Licealistki i licealiści udowodnili, że potrafią odpowiedzialnie podejść do tematu udzielania pierwszej pomocy. Mimo dużej publiki odważnie ćwiczyli na fantomie.

W całej Polsce w Rekordzie w Pierwszej Pomocy wzięło udział aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach!

Z wyniku cieszymy się tym bardziej, ponieważ Program pozwala ratować życie nie tylko w Polsce, ale i na świecie!

Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona Szkoły

Jest taki dzień w życiu każdej szkoły, kiedy uroczyście obchodzi się Dzień Patrona Szkoły. Jest także taki dzień, kiedy młodzi adepci stają się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. I jest również taki dzień, kiedy docenia się nauczycieli i pracowników szkoły. W naszym liceum te trzy uroczystości, zgodnie z wieloletnią tradycją, łączą się w jedną, a to za sprawą ważnych dla nas dat – 14 października jako Dzień Edukacji Narodowej i 16 października – Dzień Papieski, czyli naszego patrona Jana Pawła II.

Nasza p. prof. Emilia Helik nie tylko podjęła się organizacji, ale zadbała o piękną oprawę artystyczną oraz zapewniła nam pełne wzruszeń przedstawienie o papieżu Polaku, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni. Dyrektor szkoły następnie odebrał przysięgę od uczennic i uczniów klas pierwszych. Nie zabrakło również akcentu ze strony Samorządu Uczniowskiego, którego przedstawiciele wręczyli okolicznościowe podarunki gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracyjnym. Ukoronowaniem tegorocznych uroczystości stało się wręczenie nagród nauczycielom za wyróżniającą pracę na rzecz uczniów oraz szkoły.

Ale to nie wszystko...

18 października 2019 r. miały miejsce w naszej szkole gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Witold Małecki, burmistrz Tuszyna, Jarosław Urbański, dyrektor Centrum Obsługi Administracyjno - Finansowej Szkół i Przedszkoli w Tuszynie, Wojciech Skibiński, główny specjalista do spraw promocj i rozwojui gminy, oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Tuszyn. Na tę okoliczność p. prof. Emilia Helik przygotowała akademię nie tylko o Dniu Edukacji Narodowej, ale przede wszystkim o naszym patronie – Janie Pawle II. Wpierw jednak do gości zwrócił się burmistrz Tuszyna – W. Małecki, który złożył zebranym jak najlepsze życzenia!

Wycieczka integracyjna 2019 - Kotlina Kłodzka

W dniach 7-10 października 2019 r. nasza młodzież uczestniczyła w integracyjnej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej, zorganizowanej przez biuro podróży Opaltour. Uczniowie mieli niesamowitą okazję poznać zakątki tej części województwa dolnośląskiego. Nie tylko zdobyli najważniejsze szczyty tego regionu jak Śnieżnik i Szczeliniec, ale dzięki ciekawie poprowadzonym szlakom pozostali pod wrażeniem Błędnych Skał. Swoje tajemnicy odkryły przed naszymi licealistami twierdze w Kłodzku i Srebrnej Górze jak i również owiane legendami laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich. Nie straszna im była Jaskinia Niedźwiedzia. Niestety, nie udało nam się znaleźć złota w kopalni w Złotym Stoku, ale i tak było wspaniale. Kto nie był, niech żałuje. I tylko żal, że te cztery dni tak szybko przeleciały. Duże podziękowania kierujemy pod adresem naszych wspaniałych opiekunów – pań profesor Joanny Gonickiej, Emilii Helik i Eweliny Ogrodnik oraz pana Piotra Ossowskiego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem oraz zapewnili dobrą zabawę. W końcu wszyscy wróciliśmy zadowoleni.

1 / 6

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now